250 TRAILS - Běžecká výzva na léto 2023

Deset zajímavých běžeckých okruhů v atraktivním prostředí Českého ráje

250 TRAILS to je deset zajímavých běžeckých okruhů v atraktivním prostředí Českého ráje. 250 TRAILS to je oblíbená dvěstěpadesátka přenesená do jiné perspektivy. 250 TRAILS to je běžecká výzva letošního léta :-)
Připravili jsme deset atraktivních etap s lokálními jmény jako Klokočí, Valdštejn, Hruboskalsko, Drábovna, Maloskalský kalich , Příhrazské skály, Branžež, Kost, Podtrosecké rybníky a Modro-žlutý trail.
Etapy mají délku okolo 10 kilometrů a až na jednu vyjímku tvoří okruh. Když si přijedete zaběhat, vždy dobře zaparkujete, na místo startu a cíle to nikdy není daleko a většinou budete mít poblíž nějaký hrad nebo jinou zajímavost. Všechny etapy jsou zároveň dobře přístupné vlakem popř. autobusem.
Ačkoliv mají úseky 250 TRAILS různou délku a obtížnost, vždy ale vedou krásnou přírodou a přímo lákají k proběhnutí. Tak sbalte běžecké boty a přijeďte!
250 TRAILS můžete pojmout nejenom jako příjemné proběhnutí s kamarády, ale také jako letní běžecký seriál, kdy se měří časy a hodnotí pořadí.
Po zaregistrování můžete zadávat dosažené časy na jednotlivých úsecích. Podle času se spočítá bodový zisk a pořadí na úseku. Vítěz úseku má 200 bodů, nastavený pomalý referenční čas odpovídá 100 bodů. V čase se může váš bodový zisk měnit v závislosti na času aktuálního vítěze úseku. Závodit můžete na jednotlivých úsecích nebo do celkového pořadí. Hodnotit se bude mužská a ženská kategorie. Do celkového pořadí se počítá 5 vašich nejlépe bodovaných úseků. Na konci sezóny vyhlásíme vítěze a rozdáme ceny! Soutěžní část probíhá od 1.5. do 30.9.2023.
Jednotlivé trasy jsou na webu detailně popsány, včetně fotografií, mapek a GPX navigace. Vedou terénem po dobře viditelných cestách, ale v přírodě nijak značeny nejsou. Proto je pro proběhnutí nezbytná navigace ať již podle hodinek nebo mobilu.
Těšíme se na vás na 250 TRAILS!