Články, zajímavosti, informace

Adventní pohár prezidentů

Hledáte inspiraci pro adventní běhání? Připravili jsme pro Vás tři pěkné okruhy v okolí Turnova. Kolem deseti kilometrů překrásnou přírodou Českého ráje. Cílem je od 1. do 25. prosince proběhnout všechny. Kdo si bude chtít zazávodit, na každém okruhu je STRAVA segment, z něho jsou body a na konci se budou rozdávat ceny :-)

Kategorie LADY: Rozhovor s medailistkami

Jak prožívaly dvěstěpadesátku medailové teamy kategorie LADY? To nám prozradila kapitánka vítězného teamu KMB Lenka Stryková, stříbrná Lucie Kučerová za Krakonošovy holky a za bronzový team Desorientované sokolky Jiřina Pintová.

Rozhovor s medailisty hlavní kategorie

Po závodě jsme vyzpovídali kapitány medailových teamů hlavní kategorie. Na naše otázky odpovídal Karel Valenta z vítězného teamu Why Not, stříbrný Tomáš Svoboda z Kalokagathia a za bronzový team Postřižinský kecky Mirek Hodboď.

Změny, aktuální informace z trati

Změny, aktuální informace z trati. Tato stránka má za úkol informovat o změnách na trase na poslední chvíli a doplňovat o informace, které se narodí v průběhu závodu. Průběžně aktualizujeme.

Značení, navigace a jak se neztratit

Kromě atraktivní trasy vedoucí Českým rájem, kterou jsme pro Vás připravili je důležité, abyste si závod náležitě užili a nikde nebloudili. K tomu přispěje kvalitní značení trasy, ale také Vaše příprava před závodem. Tady jsou naše doporučení.

COVID point a další pravidla

Vzhledem k mimořádným opatřením Ministerstva zdravotnictví zřizujeme na závodu 250 ČESKÝ RÁJ tzv COVID point. To bude místo, které musíte navštívit hned po příjezdu na závody.

Organizace v teamu

Jak si dvěstěpadesátku pořádně užít a přitom na nic nezapomenout? Pokud neběháte štafetové závody každou chvíli, bude se Vám hodit následující článeček.

Regenerace v průběhu závodu

Nikdo nechce, aby dostal křeč, nebo dokonce aby si natrhl nějaký sval a tím nejen pokazil svůj zážitek z běhu, ale i výsledný čas celého teamu.

Kompletní trasa

Na jednom místě můžeš vidět, jak nádherně se proplétáme mezi skalními věžemi, běháme z kopce na kopec a kopírujeme potoky a říčky. Nevynechali jsme žádné očekávané místo a stejně tak pro Vás odkryli spoustu méně známých koutů.

Běžecký kemp s Ondrou Fejfarem

Dva týdny před samotným závodem 250 ČESKÝ RÁJ vás zveme na Malou Skálu do Českého ráje na běžecký kemp, abyste posílili týmového ducha a mohli se na závod dokonale připravit.

Tréninkové tipy Ondry Fejfara

Jak se na dvěstěpadesátku správně připravit jsme se zeptali jednoho z nejpovolanějších, horského běžce a českého reprezentanta Ondry Fejfara. Štafetový závod se na první pohled zdá jako velká zábava. Je třeba si ale uvědomit, že to znamená odběhnout zhruba 30 kilometrů v relativně členitém terénu, a to už žádná sranda není.

První ročník závodu 250 ČESKÝ RÁJ. Ohlédnutí.

První ročník závodu 250 ČESKÝ RÁJ se uskutečnil v koronavirovém roce 2020 s oficiálním názvem COMPRESSPORT 250 ČESKÝ RÁJ. Původní květnový termín musel být přeložen na 11.-12. 9. 2020. Trasa začínala v Turnově a končila v kempu v Sedmihorkách. Na start se postavilo 52 teamů. V absolutním pořadí zvítězil team Why not? s časem 19:03:23. Nejpomalejší měli čas 29:24 hod.

Co dělat v neděli po závodě?

Pokud zůstaneš v neděli po závodě v Českém ráji, nabízí se celá řada možností, jak zajímavě strávit volný čas. Aktivní zábava, klasická návštěvní místa nebo jídlo a pití. Co preferuješ?

Myšlenka závodu, pravidla

Štafetový týmový závod v běhu, s celkovou délkou přibližně 250 km. Celá trať je rozdělena do 24 úseků. Tým obsahuje 8 běžců (účastníků) a každý běžec (účastník) musí absolvovat 3 úseky.

Pokyny pro start, předávky a cíl

Kam a kdy se dostavit na start, jak probíhají předávky a jak to bude vypadat v cíli.