Co dělat v neděli po závodě?

Pokud zůstaneš v neděli po závodě v Českém ráji, nabízí se celá řada možností, jak zajímavě strávit volný čas.

Aktivní zábava

Co třeba vyzkoušet venkovní šifrovací hry (Zázračný pramen v Sedmihorkách, Kletba císařovy medaile na Malé Skále), výlety balónem, oblíbené sjíždění Jizery na lodích a cesta zpět na koloběžkách nebo super inline skating údolím Jizery. Zajímavé může být také šplhání na rozhledny (Kozákov, Kopanina, Dubecko, Čížovka) .

Klasická místa

Území Českého ráje spojuje pestré přírodní krásy s četnými historickými památkami. Navštívit můžete skalní města (Hruboskalské, Drábské světničky, Klokočské skály, Chléviště, Drábovna, Prachov, Suché skály, Pantheon), hrady (Kost, Valdštejn), zříceniny (Trosky, Frýdštejn, Valečov, Rotštejn, Pařez, Brada) a zámky (Sychrov, Hrubý Rohozec, Humprecht, Mnichovo Hradiště). Kromě toho zajímavá místa lidové architektury (Vesec u Sobotky, Kopicův statek, Dlaskův statek).

Jídlo, pití

Kromě bezpočtu hospod a restaurací určitě můžeme doporučit oblíbenou pizzerii Maškovka, Ábelův mlýn z Mauerova průvodce nebo Kovárna na Frýdštejně. Můžete ochutnat lokální piva v restauracích našich pivovarů (Svijany, Rohozec, Měšťanský pivovar Turnov, Malá Skála). A na závěr cukrárnu Dorty z ráje.

Pro děti

Pokud Tě budou doprovázet menší děti, rádi určitě navštíví Štastnou zemi, IQ landii nebo pohádkové místo Jičín s Rumcajsem, Mankou a Cipískem.