Články, zajímavosti, informace

Představujeme oficiální trika

Kvalitní crafťácké tričko. Nezaměnitelný design. Lehké, elastické funkční triko zavedené značky CRAFT určené na jakékoliv sportovní aktivity či běžné nošení. Na našem eshopu k objednání. Pro jednotlivé běžce nebo pro celý team. Pánská i dámská varianta.

Výsledky závodu pro rok 2022

Na start se postavilo 92 teamů. Vítězství v hlavní kategorii 250 získala Kalokagathia Aliance, kategorii LADY ovládly Desorientované sokolky, kategorie MASTERS patřila teamu Postřižinský kecky. Závod se opět zrychlil, nejrychlejší čas celého závodu se posunul na 16:17:00.

Běžecké čtvrtky

Rádi bychom podpořili běžeckou komunitu v okolí Turnova a navázali na úspěšný loňský Adventní pohár prezidentů. Chtěli bychom rozšířit společné běhání o 7 podzimních běžeckých večerů, kdy trasu vždy navrhne jeden z turnovských dvěstěpadesátkových teamů.

250dvěstěpadesátka na kole

Staviteli trati na dvěstěpadesátku, Mírovi Drobníkovi, se během prázdnin podařilo něco neuvěřitelného. Celou trasu našeho závodu projel na kole! Sólo celých 244.2 km! Gratulujeme! Proč do toho šel, jak se mu jelo a za kolik to vlastně dal, prozrazujeme v následujícím rozhovoru.

Značení, navigace a jak se neztratit

Kromě atraktivní trasy vedoucí Českým rájem, kterou jsme pro Vás připravili je důležité, abyste si závod náležitě užili a nikde nebloudili. K tomu přispěje kvalitní značení trasy, ale také Vaše příprava před závodem. Tady jsou naše doporučení.

Změny, aktuální informace z trati 2022

Změny, aktuální informace z trati 2022. Tato stránka má za úkol informovat o změnách na trase na poslední chvíli a doplňovat o informace, které se narodí v průběhu závodu. Průběžně aktualizujeme.

Vendula Korbelová : Rozhovor s autorkou stylového trička

Letošní novinka: stylové černé tričko a rozhovor s autorkou designu, talentovanou malířkou a kolážistkou Vendulou Korbelovou

Jak MAPY.CZ pomáhají dvěstěpadesátce

Na závodě najdete MAPY.CZ u popisu trasy, exportu do hodinek, tištěného itineráře nebo mapy celého závodu. Pohled do zákulisí nabízí manažer týmu Mapy.cz Martin Jeřábek a manažer kartografické redakce Pavel Žemlík.

Organizace v teamu

Jak si dvěstěpadesátku pořádně užít a přitom na nic nezapomenout? Pokud neběháte štafetové závody každou chvíli, bude se Vám hodit následující článeček.

Regenerace v průběhu závodu

Nikdo nechce, aby dostal křeč, nebo dokonce aby si natrhl nějaký sval a tím nejen pokazil svůj zážitek z běhu, ale i výsledný čas celého teamu.

Tréninkové tipy Ondry Fejfara

Jak se na dvěstěpadesátku správně připravit jsme se zeptali jednoho z nejpovolanějších, horského běžce a českého reprezentanta Ondry Fejfara. Štafetový závod se na první pohled zdá jako velká zábava. Je třeba si ale uvědomit, že to znamená odběhnout zhruba 30 kilometrů v relativně členitém terénu, a to už žádná sranda není.

Pravidla

Jakými pravidly se řídí celý závod. Start, předávky, střídání v autech, běh v noci, starší než 18 roků, afterparty...

Co dělat v neděli po závodě?

Pokud zůstaneš v neděli po závodě v Českém ráji, nabízí se celá řada možností, jak zajímavě strávit volný čas. Aktivní zábava, klasická návštěvní místa nebo jídlo a pití. Co preferuješ?