#12 Trosky - Mladějov

Rychlá etapa pro rychlý nohy

9.200

m délka

140

m prevýšení

2/5

náročnost

10-50-30-10

pěšina-cesta-asfalt-silnice

Popis úseku #12 Trosky - Mladějov

Výškový profil
Začínáš na parkovišti pod hradem směrem nahoru na hrad. Těsně pod branou tvoje zelená značka odbočuje doleva , prudce dolů po úzké pěšině. Tady pozor, je to prudké, a místy může být kluzké bláto. Na [0.9] opouštíš zelenou značku a jdeš po velké, postupně asfaltové cestě směrem na vesnici Kabáty. Tady ti bude asfalt pořádně bušit do nohou, je to 0,5km prudce zkopce. \\ Potom se asfaltka narovná a přiběhneš mezi baráky na okraji Ktové. Na křižovatce u památného jasanu [2,1] se dáš doprava, a valíš po zemědělské cestě mezi pastviny , nezapomeň zvednout hlavu směrem doprava, uvidíš Trosky v zákrytu.\\ Této cesty se držíš až na [4,1], kde je třeba přeběhnout přes silnici a pokračovat v rychlém tempu po rychlé lesní cestě. Na [4,9] se po krátkém stoupání vyhoupneš na cestu, kde půjdeš rovně dolů po modré značce . Je to krásná postupně technická cesta. Dole se dáváš dvakrát doprava, široká bývalá asfaltka je poslední nepříjemný stoupající úsek, který musíš dát. Trápení končí nahoře při vyběhnutí z lesa, kde je doprava pohled na bezchybné Trosky. Na následující křižovatce [6,6] jdeš doleva po zelené značce, chvilku po asfaltu, následně přejde cesta na travnatou pěšinu. Při vběhnutí do lesa tě čeká krátký, ale náročný a technický seběh k rybníku Doly . Tady se rozhlídni, je to krásný místo! [7,5]. Od rybníku už je to jednoduchý, téměř po rovině jdeš vykáceným údolíčkem po modré až do Mladějova, kde křižovatka tvoří náves, tady předáváš parťákovi z druhého auta - váš tým je v půlce!!!

Trosky

Trosky jsou nejznámějším symbolem Českého ráje. Hrad založený koncem 14. století Čeňkem z Vartenberka. Dominantou jsou dvě věže, které leží na dvou sopečných vrcholcích a mezi nimiž se rozkládá zří...

Apolena

Přírodní rezervace. Skalní masiv z měkčího pískovce. Mezi skalami leží puklinová jeskyně Sklepy, která je zimovištěm netopýrů. Z důvodu ochrany oblasti je pro návštěvníky uzavřena.

Pískovcový lom Střeleč

Jámový lom Střeleč u Hrdoňovic patří k nejvýznamnějším ložiskům kvalitních sklářských písků v Čechách. Z písku se vyrábí křišťálové, obalové a ploché sklo a skelná vlákna.

Další informace

Pozor při seběhu z Trosek, nejdřív je to technický, potom prudká safaltka, tak ať to nepřeženeš!

Zrádné mohou být za tmy vlastně všechny tři seběhy, ty dva v lese směrem dolů přitvrzují.

Před Mladějovem probíhají lesnické práce a cesty příliš neberou zřetel, doufejme že to do našeho termínu uklidí .....

Navigace

Zobrazení na MAPY.CZ s možností uložení trasy
GPX soubor ke stažení (klikni pravou myší a vyber "Uložit odkaz jako...")

Chceš-li porozumět lidem, přestaň poslouchat, co říkají.

Malý Princ

/data/stage/gpx/000012.xml