#15 Košov - Můstky Lomnice

Krkonoše jako na dlani

10.300

m délka

350

m prevýšení

5/5

náročnost

20-60-10-10

pěšina-cesta-asfalt-silnice

Popis úseku #15 Košov - Můstky Lomnice

Začneš z Košova po červené, a po 300m odbočíš po žluté doprava, a té se budeš držet až na [3,0] pod Alainovu věž, pozor, pod listím se skrývají velmi nepříjemně proti chodidlu postavené kameny. Pod Alainovou věží začne hlavní stoupání, které končí až na Táboře [5,4]. Z vrcholu Tábor se dáš po modré turistické podél nádherné křížové cesty , a pod lesem koukej po odbočce doleva na nenápadnou cestu loukou. Když zaběhneš do lesa, tak větší cesta pokračuje rovně, ale ty se stáčíš doprava dolů po pěšině. Po té přiběhneš na žlutou a běžíš po ní rovně dolů k bývalému loveckému zámečku. U něj po silničce doleva, která tě vyvede na normální silnici. Doprava a u vodojemu po zelené doleva. Tady je poslední stoupání po asfaltce na vyhlídkový bod [9,1] , kde opustíš zelenou a jdeš po louce podél lesa. V lese tě na posledním kilometru budeme vést po nenápadných pěšinách s přeskakováním potoku, až uvidíš areál skokanských můstků .

co říkají závodníci

Výběh na Tábor je boží, tedy pokud máš rád kopce. Vypadá, že nikdy neskončí, ale najednou je tam krásný kostel a při seběhu Křížovou cestou nádherný výhled, ideálně pokud to vyjde na svítání, já to štěstí měl. Parádní je také poslední kilometr, meleš z posledního, ale seběh k můstkům po vlnící se stezce je nádherný trailový úsek, který nelze odfláknout, musíš letět naplno k cíli.
Michal
Důstojný výběh na horu Tábor a pak - uhranutí ducha a mysli úžasným výhledem na právě vycházející slunce nad hřebenem Krkonoš a povalující se chuchvalce mlhy v hlubokých údolích.
Marek
Náročnější, ale krásný úsek s výběhem na vrch Tábor a doběhem ke skokanským můstkům. Pokud se běží ve správný čas a je hezké počasí, tak je vidět východ slunce a Krkonoše.
Petr
Začínalo to za úsvitu nenápadně lehká klesání a stoupání v lese. Ovšem pak nahoru na Tábor je to dlouhý. No co, říkal jsem si, doženu to z kopce No úplně to nešlo. Krkolomný a kamenitý terén mě vyvedl z omylu. Cíl je ovšem na krásném místě, pod skokanskými můstky v Lomnici. Musím říct, že jsem si to fakt užil.
Miloš
Foto z úseku

Zajímavosti v okolí, naše doporučení

Alainova věž

Alainova věž, původně luxusní posed, je jednopatrová kamenná stavba s ochozem. Byla vybudována na popud majitelů zdejšího panství, rodu Rohanů, jako součást zdejší velkolepě navržené obory.

Tábor

Táborská rozhledna, často nazývaná jako Rozhledna Svobody- Hýlačka byla postavena v roce 1920 klubem českých turistů. Stále i zarostlá mohutnými stromy poskytuje výhled na Tábor nebo třeba Čertovy hrbatiny.Projekt Táb...

Skokanské můstky

Velmi netradiční rozhledna umístěná do věže skokanského můstku K70 v Lomnici nad Popelkou s nádherným výhledem na Krkonoše. Autorem projektu je Jaromír Stránský z Lomnice nad Popelkou a v roce 2007 za ní obdržel ve ve...

Bunda CRAFT PRO Hypervent

Větruodolná běžecká bunda PRO Hypervent vytvořená z velmi lehkého a jemného materiálu vyniká skvělou prodyšností a atraktivním, elegantním střihem. Bunda je ideálním řešením pro intenzivní běh v nepříznivém počasí. Le...
/data/stage/gpx/000015.xml