#2 Pohoř-Kacanovy

Nahoru a dolů, kolem osvíceného kostela Všeň

8.400

m délka

170

m prevýšení

2/5

náročnost

10-40-40-10

pěšina-cesta-asfalt-silnice

Popis úseku #2 Pohoř-Kacanovy

Výškový profil
Začínáš po zelené pěšině z kopce dolů, kde u sochy sv. Jana Nepomuckého odbočíš doleva po větší cestě a pokračuješ v klesání lesem až k rybníku Vústra. Tady pokračuješ po žluté značce po široké zvlněné cestě až ke kostelu na Všeni. Tento kostel zná každý, kdo někdy jel po D10, zvlášť za tmy díky nádhernému umístění svítí do dálky. Pod kostelem [2,5] u silnice se dáš doleva do kopce na širokou cestu, a po ní poměrně prudce vzhůru ( je to zelená cyklotrasa). Tady musíš na 700 metrech nastoupat 70m, ale pak si užiješ příjemnou hřebenovou cestu , po které doběhneš až zpátky na Pohoř [4,2], ze které si vybíhal. Na začátku vesnice se dáš ale doprava po silnici dolů, a čeká tě zásadní klesání po zelené turistické, ber to přímo po zkratkách napříč serpentinami silnice. Dole se drž silnice do vesnice Olešnice, kde se dáš na návsi doleva [5,7]a po silnici běžíš až na odbočku Skalany [6,5]. Tady naběhneš na modrou turistickou, a té se držíš až do cíle, kromě zkratky před naběhnutím na silničku. Po místní asfaltce už jdeš až na předávku u koupaliště v Kacanovech.

Vústra

Rybníček a slatinová louka ukrytá v lesích nedaleko obce Podhájí. Název pravděpodobně tato lokalika získala podle hojně se vyskytující ostřice.

Všeň

Obec při vstupu do Českého ráje. Dominantní gotická stavba farního kostela svatých apoštolů Filipa a Jakuba, jejichž svátek je oslavován tradiční poutí v 1. květnovou neděli, je jakýmsi svorníkem m...

Vyskeř

Čedičový vrch (358 m.n.m.) nad obcí se stejným jménem. K raně barokní kapli na vrcholu vede křížová cesta. Poutní místo s dalekým rozhledem.

Další informace

Pozor, budeš se pohybovat po silnicích, sice s malým provozem, ale silnicích

Nenech se zmást na Všeni pod kostelem, přijdeš na silnici, ale hned zase zátky do kopce

Jinak poměrně snadná etapa, kde se několikrát vystřídá povrch i sklon, vše ve vzácné rovnováze

Gpx, odkazy na mapy, navigace, Pdfko pro tisk

Zobrazení na MAPY.CZ s možností uložení trasy
PDF s detailním popisem úseku (určeno pro tisk)
GPX soubor ke stažení (klikni pravou myší a vyber "Uložit odkaz jako...")
Mapa přejezdu autem

Jestli najdeš v životě cestu bez překážek, určitě nikam nevede.

Arthur C. Clarke

/data/stage/gpx/000002.xml