#2 Pohoř-Kacanovy

Nahoru a dolů, kolem osvíceného kostela Všeň

8.400

m délka

170

m prevýšení

2/5

náročnost

10-40-40-10

pěšina-cesta-asfalt-silnice

Popis úseku #2 Pohoř-Kacanovy

Výškový profil
Začínáš po zelené pěšině z kopce dolů, kde u sochy sv. Jana Nepomuckého odbočíš doleva po větší cestě a pokračuješ v klesání lesem až k rybníku Vústra. Tady pokračuješ po žluté značce po zvlněné cestě až ke kostelu na Všeni. Tento kostel zná každý, kdo někdy jel po D10, zvlášť za tmy díky nádhernému umístění svítí do dálky. Pod kostelem [2,5] u silnice se dáš doleva do kopce na širokou cestu, a po ní poměrně prudce vzhůru ( je to zelená cyklotrasa). Tady musíš na 700 metrech nastoupat 70m, ale pak si užiješ příjemnou hřebenovou cestu , po které doběhneš až zpátky na Pohoř [4,2], ze které jsi vybíhal. Na začátku vesnice se dáš ale doprava po silnici dolů, a čeká tě zásadní klesání po zelené turistické, ber to přímo po zkratkách napříč serpentinami silnice. Dole se drž silnice do vesnice Olešnice, kde se dáš na návsi doleva [5,7]a po silnici běžíš až na odbočku Skalany [6,5]. Tady naběhneš na modrou turistickou, a té se držíš až do cíle. Po místní asfaltce už jdeš až na předávku u koupaliště v Kacanovech.
Na začátku hezký prudký seběh, pak rovina a kopec. Od návratu na silnici v Pohoří to ale může být doslova let. Moc sympatický úsek.
Standa
Většinou se na začátku člověk snaží nepromarnit náskok prvního běžce, který to napálil a má pocit, že to v tomhle tempu poběží dalších 30 kilometrů. Takže nenechat se zlákat možností běžet rychle a držet si své tempo až do stoupání. Pak je návrat téměř k místu startu a to už jsme v půlce, ani jsme se nezapotili. Cíl je dřiv, než čekáš, ale ještě stále máš před sebou spoustu kilometrů, tak se nezapomeň vyklusat a protáhnout.
Honza
Seběh úvozem a klikatou cestou do údolí. Čeká tě krásný lesní úsek širokou cestou, pak pruťák, pak zase dolů a rychlý závěr.
Jitka

Další informace

Pozor, budeš se pohybovat po silnicích, sice s malým provozem, ale silnicích

Nenech se zmást na Všeni pod kostelem, přijdeš na silnici, ale hned zase zátky do kopce

Jinak poměrně snadná etapa, kde se několikrát vystřídá povrch i sklon, vše ve vzácné rovnováze

Zajímavosti v okolí

Doporučujeme

Vústra

Rybníček a slatinová louka ukrytá v lesích nedaleko obce Podhájí. Název pravděpodobně tato lokalika získala podle hojně se vyskytující ostřice.

Všeň

Obec při vstupu do Českého ráje. Dominantní gotická stavba farního kostela svatých apoštolů Filipa a Jakuba, jejichž svátek je oslavován tradiční poutí v 1. květnovou neděli, je jakýmsi svorníkem mezi malebným údolím ...

Vyskeř

Čedičový vrch (358 m.n.m.) nad obcí se stejným jménem. K raně barokní kapli na vrcholu vede křížová cesta. Poutní místo s dalekým rozhledem.

Tričko CRAFT Nanoweight

Bestseller - neuvěřitelně lehké prádlo Nanoweight s inovativní meshovou konstrukcí, která zajišťuje mimořádnou prodyšnost a bleskurychlý odvod potu od pokožky. Použitím lepených švů se podařilo snížit váhu prádla o ně...

Gpx, odkazy na mapy, navigace, Pdfko pro tisk

Zobrazení na MAPY.CZ s možností uložení trasy
GARMIN CONNECT (uložení do hodinek GARMIN)
PDF s detailním popisem úseku (určeno pro tisk)
GPX soubor ke stažení (klikni pravou myší a vyber "Uložit odkaz jako...")
Mapa přejezdu autem
/data/stage/gpx/000002.xml