#22 Frýdštejn - Klokočí

Přes jedno skalní město k druhému

12.800

m délka

230

m prevýšení

4/5

náročnost

20-20-50-10

pěšina-cesta-asfalt-silnice

Popis úseku #22 Frýdštejn - Klokočí

Výškový profil
Od předávky u kulturáku jdeš po silnici směr Malá Skála, na odbočku k hradu [0,9] můžeš potkávat v protisměru dobíhající z úseku 20. Tady se dáš doprava a po malé asfaltce stoupáš na horizont. Na horizontu odbočíš doleva na polní cestu a sbíháš loukou s krásnými výhledy, přímo před tebou Kozákov a Suché skály . Přeběhneš přes místní silnici a vbíháš po červené do Drábovny. Po krátkém stoupání se začneš po pěšině proplétat skalném městem včetně schodů a lávek . I po seběhu na místní silničku [4,9]se držíš pořád červené a jdeš doprava. Stále klesáš až na hlavní silnici[5,7], kterou musíš překřížit. Tady pozor, opravdu velký provoz!!! Po přeběhnutí silnice jdeš na krásnou pěšinu bukovým lesem. Když u sohy sv. Jana Nepomuckého vyběhneš z lesa, budeš mít Turnov jak na dlani, včetně zámku Hrubý rohozec. Pokračuješ dopeva stále po červené a sbíháš nejdříve mírně polní cestou, potom ve vesnici prudce po asfaltu až k Dlaskově statku. Jdeš po čevené až k lávce přes Jizeru, tu přeběhneš a dáš se doleva pěšinou k lávce přes náhon. Za náhonem u jezu přijdeš na zelenou, a jdeš doleva podél Jizery k Zrcadlové koze, a následně vyběhneš po asfaltu na silnici. Tady rovně po zelené až do ostré levotočivé zatáčky, kde se dáš doprava po asfaltové modré cyklostezce. Tu už neopustíš a stoupáš po ní až na předávku. Jakmile vyjdeš z lesa a rozpadlá asfaltka se změní na hladkou, máš to do cíle svého posledního úseku posledních 500m.

Frýdštejn

Zřícenina hradu s dominantní hradní věží, postavená na pískovcové skále v blízkosti obce Frýdštejn. Skvostný rozhled do okolí. První zmínka z roku 1385.

Drábovna

Nevelké skalní město nad pravým břehem Jizery. Skromné zbytky středověkého hradu a archeologické naleziště z mladší doby kamenné.

Dlaskův statek

Historický statek v Dolánkách. Jeden nejlépe dochovaných roubených statků pojizerského typu. Národní kulturní památka.

Další informace

Na začátku se nenech zmást značením předešlého úseku

Drábovna je jeden z nejhezčích trailů na trase

POZOR při přebíhání hlavní silnice !!!

POZOR u Dlaskova statku, je to velký pohyb cyklistů, koloběžek, turistů a jejich aut!!

Navigace

Zobrazení na MAPY.CZ s možností uložení trasy
GPX soubor ke stažení (klikni pravou myší a vyber "Uložit odkaz jako...")

Lidé přeceňují, co mohou zvládnout za jediný den, a podceňují, co mohou dokázat během celého života.

Bill Gates

/data/stage/gpx/000022.xml