#8 Branžež - Kněžmost

Nejrovinatější etapa

11.000

m délka

57

m prevýšení

1/5

náročnost

20-40-20-20

pěšina-cesta-asfalt-silnice

Popis úseku #8 Branžež - Kněžmost

Výškový profil
Přestože tu nejsou kopce, bude tě to bavit! Vložený závod LEDLENSER!!! Začneš po asfaltce na Novou ves, po silničce do lesa, a na konci asfaltky [1,3] odbočíš ze zelené značky podél kempu po velké lesní cestě . Po ní jdeš až na [2,8], kde odbožíš za plotem doprava. Po menší pěšině přijdeme na velkou lesní cestu, která je zároveň zelenou turistickou. Dáš se doprava a až na [4,7] je opravdu rychlá šotolka. Tady pozor, odbočka doleva na nenápadnou pěšinu , která tě přivede na žlutou turistickou. Po žluté doleva a čeká tě nejhezčí část cesty. Koukej pod nohy, je tu spousta kořenů, ale koukej taky okolo sebe, stojí to za to ! Podél Kněžmostky se dostaneš k rybníkům . Podél rybníků jdeš pořád po žluté a po ní pokračuješ i od Skuhrovic [9,1] dál po silnici až do Knžmostu. Pozor můžeš potkávat v protisměru běžce na úseku 9, tak se nenech zmást a sleduj značení!!

Branžež

Komárovský rybník je oficiální název pro druhý největší rybník v Českém ráji a známou lokální rekreační oblast. Místní neřeknou nic jiného než Branžež. Písčité dno a dobrý přístup do vody jsou vhod...

Drhleny

Několik z lese ukrytých rybníků, chatová osada a letní tábor. Rekreace jako za starých časů na romantickém a trochu zapomenutém místě.

Sokolka

Skalní masiv, který se vypíná v lese nad Komárovským rybníkem. Ze skalních plošin s členitými stěnami vysokými kolem 40 metrů je nádherný výhled na romantické okolí lemované rozsáhlými lesy.

Další informace

POZOR na 2,8km - skrytá pěšina je šparně vidět

Jedna z mála opravdu rovinatých etap

Podél Kněžmostky pozor na kořenatou pěšinu.

Posledních 1,8km je po silnici, kde se navíc budou potkávat jiné úseky.

Jediná předávka ve městě, tak buďte ohleduplní k místnímu obyvatelstvu

Gpx, odkazy na mapy, navigace, Pdfko pro tisk

Zobrazení na MAPY.CZ s možností uložení trasy
PDF s detailním popisem úseku (určeno pro tisk)
GPX soubor ke stažení (klikni pravou myší a vyber "Uložit odkaz jako...")
Mapa přejezdu autem

Lidská fantazie dovede vytvářet divy, ale život je vždycky nekonečně složitější.

Arthur Conan Doyle

/data/stage/gpx/000008.xml