#9 Kněžmost - Kost

Z města místními hvozdy až ikonický hrad Kost

10.100

m délka

140

m prevýšení

2/5

náročnost

10-30-40-20

pěšina-cesta-asfalt-silnice

Popis úseku #9 Kněžmost - Kost

Výškový profil
Od předávky jdeš podél kostela a ZŠ ke Kněžmostskému rybníku a na silnici směr Drhleny. Tady proti tobě může běžet v protisměru předchozí úsek, tak se nenech zmást jejich značením. V Drhlenech na [2,6] odbočíš kolem dětského po asfaltce doprava , a začínáš po modré turistické prudce stoupat. Je to jediné tvoje stoupání, a po nepříjemných 500m prudké asfaltky jseš nahoře na horizontu u rozhledny Čížovka . Když přiběhneš na silnici, dáš se doleva dolů a na [4,5] odbočíš doprava po bílé cyklostezce. Po seběhnutí k Farářskému rybníku se bílé cyklostezky držíš po asfaltce až na [7,1], kde se připojí modrá cyklostezka a ty jdeš doprava k silnici. Po silnici absolvuješ 150m doprava a odbočíš po červené turistické zase doprava. Tady si užiješ písek českého ráje po parádní cestě. Na [8,7] se drž červené, navede tě na přeběhnutí silnice, a po červené pokračuješ za silnicí dál, nejdříve rovina, potom z kopce dolů. Tady už jsi ve finiši, přibíháš k silnici, červená jde okolo rybníku bahnem, ale ty jdeš posledních 200m po silnici a koukás na hrad Kost.

Čížovka

Téměř 40 metrů vysoká rozhledna ve tvaru jehlanu nabízí turistům úžasné pohledy do okolí Českého ráje. Stavba s kovovou konstrukcí a zděnou základnou začala slouží turistům od roku 2017.

Sokolka

Skalní masiv, který se vypíná v lese nad Komárovským rybníkem. Ze skalních plošin s členitými stěnami vysokými kolem 40 metrů je nádherný výhled na romantické okolí lemované rozsáhlými lesy.

Kost

Jeden z nejlépe zachovaných středověkých hradů, postavený v polovině 14. stol. v gotickém stylu. Hrad, založený v údolí Plakánku, se tyčí na pískovcové skále nad Bílým rybníkem. Jeho dominantu tvoř...

Další informace

Pozor na protisměrný souběh úseků 8 a 9 v okolí Suhrovic. Pro všechny noční úsek - nutné reflexní prvky!! Jedna z jednoduších etap, tak si to užij ...

Navigace

Zobrazení na MAPY.CZ s možností uložení trasy
GPX soubor ke stažení (klikni pravou myší a vyber "Uložit odkaz jako...")

Když něco opravdu chceš, celý vesmír se spojí, abys to mohl uskutečnit.

Paulo Coelho

/data/stage/gpx/000009.xml