Vendula Korbelová : Rozhovor s autorkou stylového trička

Pro letošel jsme si připravili novinku. Kromě jahodově červených sportovních triček jsme připravili i stylová trička do města, práce nebo na párty. Jsou elegantně černá a jejich design navrhovala talentovaná malířka a kolážistka Vendula Korbelová. Tady je s ní kratičký rozhovor.

Jak ses dostala k malování?

Vždycky jsem si sbírala vstupenky, účtenky z cest, nebo někdy třeba i nějaký zajímavý papír na ulici. Někde jsem viděla styl ART Journal, což je takový deník, kde si všechny ty věci lepíš a pak dokresluješ. Zrovna jsme byli v Německu u jednoho fotografa a ten mi dal hodně časopisů se skvělýma fotkama a mě bavilo si k nim vymýšlet příběhy. A tak vlastně začaly moje první koláže. Je fakt, že některé jsou nepublikovatelné.

Kdy koláž a kdy obraz?

Koláže mám někdy dost temný a agresivní. Je to takový můj ventil na upuštění páry. Obraz je zase hodně o barvách a tam na začátku nikdy nevím, jak bude vypadat. Jen na konci, když se na něj dívám, si řeknu … jo tebe znám😊.

Jak jsi přistupovala k designu trička na dvěstěpadesátku?

Nejvíc mě baví kombinovat barvy. To asi byla priorita pro můj návrh. Výrazný, barevný a pozitivní. Číslo, to bylo daný😀.

Jsou někde teď tvoje obrazy k vidění?

Nikde teď nevystavuju. Koncem léta chystám výstavu v bločku. Ale to ještě musí uzrát. Pokud budete chtít, můžete se na moje věci podívat na stránkách www.vendulakorbelova.cz

 

Vendy, děkujeme za rozhovor, ale hlavně za skvělý návrh pro dvěstěpadesátkové triko!