F.A.Q

Nejčastější otázky kolem závodu 250 ČESKÝ RÁJ

Podle čeho se určují startovní čísla?

Startovní číslo má tři místa a skládá se z označení teamů a pořadí běžců, jak nastupují do závodu. První dvě čísla identifikují team (01-99), třetí pak konkrétního závodníka (1-8). V jednom teamu mají členové tedy vždy osm čísel po sobě, například 341, 342 ... 348.

#zavod #team #organizace #ok
Značení závodu

Značení závodu je pro organizátory i pro závodníky podstatná část akce.

Značení bude zajištěno dvěmi základními prvky. Jednak plastové fábory s logem závodu, doplněné pevnými cedulemi s šipkou na křižovatky nebo změny směru. Pro noční úseky je značení doplněno reflexními prvky pro viditelnost již z dálky. Záměrem organizátorů je mít značení každých cca 100m.

Je třeba mít na paměti, že trasa má 250km, a není v silách pořadatele mít pod kontrolou celou trasu po celou dobu probíhajícího závodu. Pokud značení někde chybí, využijte svou záložní variantu navigace a na nejbližší předávce sdělte nedostatky pořadatelů, pokusíme se zničené značení doplnit pro ostatní družstva v průběhu závodu.

 

#zavod #priprava #organizace #ok
Jak se neztratit na trase

Pro dobrý výsledek v závodě je potřeba rychle běžet, ale hlavně nedělat chyby a nebloudit. Tomu se mohu vyhnout zvýšenou pozorností na trati, ale především přípravou. I přes maximální úsilí pořadatelů se nedá spoléhat pouze na značení, a pro případ, že bude někde značení zničeno, je třeba mít připravenou záložní variantu.

1) Nastudovat teoreticky trasu podle mapy, turistické značení, zásadní odbočky a podobně. Budete se pohybovat v neznámém prostředí, často za tmy, pouze klasickou papírovou mapu jako podklad na trať nedoporučujeme.

2) Velmi jednoduchým a maximálně přesným a spolehlivým pomocníkem je uložení trasy do MAPY.cz ve svém telefonu a telefon sebou. Pak už záleží na každém, jestli má puštěnou navigaci a využívá hlasové navádění, nebo má telefon pouze k náhledům ve chvíli, kdy se není jistý. Všechny trasy jsou v mapy.cz plánované a kontrolujeme že podklady sedí, proto se na tento způsob podpory můžete spolehnout a odkazy na jednotlivé etapy máme od nás připravené.

3) Uložení trasy do hodinek vyžaduje technickou výbavu, jednotlivé etapy jsou ve formátu gpx k dispozici

4) Pro noční úseky dobrou čelovku

#zavod #priprava #ok
Jakou čelovku si vzít?

Čelovka je zásadní část výbavi pro noční úseky.

Vedle nabité baterie a intenzity svícení je také důležité jak a kam čelovka svítí. Vzhledem k členitosti tratí není asi nejpodstatnější dosvit 100 nebo 200 metrů, ale širší kužel světla, aby jste dobře viděli pod nohy. Určitě doporučujeme mít běh s čelovkou ve tmě vyzkoušený.

V nočních úsecích jsou používány pro značení reflexní prvky. POZOR, pokud budete mít svítilnu jinde než na hlavě (například na hrudním popruhu apod.), nemusí vaše oko odraz světla díky jinému úhlu zachytit a tento výrazný prvek značení neuvidíte. Tím by se pro vás značení stalo méně přehledným.

#zavod #priprava #ok
Kdo rozhoduje o rozdělení běžců do aut?

Toto je odpovědnost kapitána. Po dohodě s členy teamu je přiřadí do prvního auta (úseky 1-4, 9-12 a 17-20) nebo druhého (5-8, 13-16 a 21-24) tak, aby to odpovídalo výkonnosti běžců, oblíbenosti různých charakterů trasy nebo potřebnému času na odpočinek. Všeobecně platí, že druhé auto má těžší úseky než první.

#zavod #team #priprava #ok
Kde můžeme v prostoru startu a cíle zaparkovat auta?

Před vjezdem do autokempu SEDMIHORKY je po pravé straně parkopviště, kde je možmné svá auta při první příjezdu do ke pu zaparkovat.

V případě, že máte objednané ubytování, tak se co nejdříve ubytujte na recepci kempu a následně můžete kdykoli parkovat přímo u vašeho ubatování, např. u chatky, u prostoru pro stan apod.

Od parkoviště před kempem je to ke startovní bráně cca 300m přes kemp.

V případě, že by bylo parkoviště obsazeno, tak dbejte prosím pokynů pořadatelů, kteří vás zavedou na místo, kde budete moci zaparkovat.

#start #team #ok
Je zajištěné pro závodníky jídlo a pití v cíli?

Každý člen družstva obdrží ve startovním balíčku poukaz na jídlo v cíli a poukaz na pivoi v cíli. V prostoru cíle bude označeno, kde každý závodník můžer po závodě obdržet jídlo, a také jedno pivo na každého závodníka. Při registraci na závod je nutné si zvolit jestli chcete jídlo s mase či bez masa. Při fasování jídla uveďte to co jste si objednali.

Nealkoholický nápoj bude všem závodníkům v prostoru cíli také poskytnut.

V prostoru kempu Sedmihorky, kde je zároveň prostor startu a cíle je dále několik restaurací a stánků, kde je možné si kdykoli a cokoli dokoupit dle vlastní chuti.

#cil #team #ok
Co obsahuje startovní balíček

Startovní balíček, který obdržíte v kanceláři závodu v prostoru startu obsahuje:

Startovní čísla

Samolepky na označení aut (je nutné je nalepit na auta)

Cedule na označení aut, kterou je nutné vyplnit a vložit za přední sklo do obou aut družstva. Bez této cedule a nalepených samolepek na autě, nemusí být auto vpuštěno na parkoviště u předávek.

Poukaz na jídlo v cíli - za tento poukaz, obdrží po doběhnutí závodu, každý člen družstva jídlo v cíli

Poukaz na pivo v cíli - za tento poukaz, obdrží po doběhnutí závodu, každý člen družstva pivo v cíli.

Štafetový kolík.

Pozornosti a dárky od pořadatelů a partnerů závodu. 

V případě objednání triček závodu, budou tato trička také ve startovním balíčku.

 

#start #team #ok
Jak probíhá start?

Nejprve je nutné vyzvednout startovní balíček v kanceláři závodu, která bude poblíž staertovní brány. Toto je dobré udělat minimáílně 60 minut řed startovním časem prvního běžce, aby jste měli dostatek času na přípravu před během.

K vyzvednuté startovního balíčku, je nutný průkaz totožnosti kapitánba nebo jiného člena družstva, který bude balíček vyzvedávat.

Běžec do prvního úseku má startovní číslo, jehož troj-číslí končí číslem 1. První běžec se dostaví 15 minut před jeho startem ke startovní bráně a nahlásí se kontrole u startu.

#start #team #ok
Kde si vyzvedneme startovní balíček?

Přímo v prostoru startu, v těsné blízkosti startovní brány v prostoru kampu Sedmihorky, bude označena KANCEÁŘ ZÁVODU, kde každý team obdrží startovní baklíček.

#start #ok
V kolik hodin máme přijet na start?

Kapitám každého teamu obrží emaile startovní čas běžce do prvního úseku. Je nutné, aby družstvo (alespoň první auto) přijelo do prostoru startu minimálně 60 minut před startovním časem prvního běžce. Optimálne 60-90 minut. Před startem je nutné vyzvednout startovní balíček, kde jsou mimo jiné startovní čísla, samolepky na označení aut, štafetový kolít atd...

Běžec do prvního úseku se dostaví ke startovní bráně 15 minut před jeho startem. Je nutné aby ho kopntrola na startu stihla zaregistrovat a podat případné instrukce.

Pro ta družstva, která mají objednané ubytování v kempu Sedmihorky, doporučujeme se ještě před startem ubytovat na recepci kempu.

#start #team #ok
Může mít běžec doprovod na svém úseku

Ano.

#zavod #team
Co dělat, když aplikace na předávce zápis hlásí "Chybný zápis"

Došlo k chybě na serveru nebo momentálně nefungují mobilní data. Aplikace si ale zapsala číslo a čas do paměti a pokusí se sama za 5 minut znovu zapsat. O stavu zápisů je možno se kdykoliv předvědčit v položce Historie.

#predavka