Dobrovolníci na závodu 250 ČESKÝ RÁJ

Zdravíme všechny příznivce štafetového závodu 250 ČESKÝ RÁJ

Nejsme profesionální agentura, ale tři sportovní nadšenci a kamarádi z Turnova, ale i tak se nám podařilo během dvou ročníků udělat akci se skvělým ohlasem v běžecké komunitě a vyprodat další ročník během měsíce. To vše bylo možné jen díky práci desítek dobrovolníkům, kteří tuto organizačně náročnou akci tvoří.
Právě usměvaví dobrovolníci dostávají vedle jedinečného charakteru trati ta nejlepší hodnocení od účastníků. Zároveň se ukazuje, jak důležitý dobrovolnický přístup je. Závodníci i my jako hlavní organizátoři si ceníme zejména chuť něco dělat dobře a 100%-ní spolehlivost.
Dvěstěpadesátku chceme dělat na profesionální úrovni bez jakýchkoliv chyb a nedokonalostí, sdílet společnou energii a připravovat pro účastníky nezapomenutelné zážitky. Vedle sportovní hodnoty a závodního ducha by měla mít také přátelskou atmosféru a pozitivní náboj pro všechny zúčastněné. A nikdy z ní neuděláme komerční cirkus.
Pokud máš chuť být součástí této akce se skvělou atmosférou a nabrat si trochu té pozitivní energie, rádi pro Tebe vybereme tu nejlepší pozici.

Značení trati

Jeden až dva dny před závodem je potřeba označit trať podle manuálu, který jsme pro tento účel vytvořili. Fáborky, šipky, noční odrazky. Jeden úsek zabere cca 3-4 hodiny.

Budování zázemí

V prostoru startu a cíle je třeba postavit zázemí pro závod. Jsou to stany, prostor pro vyhlášení, fotostěna atd. Náročnost cca 5 hodin, je třeba fyzicky zdatné jedince.

Prostor startu a cíle

Tady je potřeba zajistit celou řadu činností. Od registrace a vydávání startovních balíčků, přes vlastní odstartování, až po cílovou časomíru a předávání medailí. Časová náročnost 8 hodin.

Obsluha předávek

Na trati je 23 předávek. Obsluha s úsměvem na tváři zajišťuje bezproblémový průběh a zároveň zaznamenává časy každého běžce. Časová náročnost 5-8 hodin, vždy minimálně dva lidé.

Před prvním závodníkem

Cyklista, který pojede asi dvacet minut před prvním závodníkem, bude finální kontrolou značení a odhalí sabotéry, kteří ničí naši práci. Hledáme 6 borců, každému připadne 40 km.

Kontrola na trati

Na trati máme kontrolní místa, která zajišťují, aby si nikdo danou trasu nezkrátil. Obsluha pouze zaznamenává průběh družstva. Časová náročnost 5-8 hodin, ideálně dva lidi.

Úklid značení

Naším cílem je mít v neděli večer po závodě kompletně odstraněno značení z celé 250 km dlouhé trasy. Časová náročnost jednoho úseku je cca 2-3 hodiny, podle způsobu pohybu.

A ještě něco :-)

Nejsme dokonalí, abychom všechno takhle pěkně napsali rok dopředu. Určitě budeme potřebovat pomoci i jinde. Ochota, úsměv a dobrá nálada. Spolehlivost. Chtít dělat věci dobře.
Žádné činnosti se nemusíš bát, vše Ti vysvětlíme a ukážeme, zvládne to prakticky každý, kdo je spolehlivý a zvládnout to chce. Každý dobrovolník dostane triko organizátora a finanční odměnu. V případě zájmu nebo jakýchkoliv dotazů nás prosím kontaktuj na mira@250cr.cz nebo 604 221 033.
Díky
Jirka, Milan, Míra