Představuje se vítěz kategorie MASTERS team TIGI-SHU

Krátce jsme vyzpovídali kapitána teamu Tigi-Shu Michala Všetečku. Teamu, který vybojoval fantastické čtvrté místo celkově, ale hlavně ovládl kategorii MASTERS. [fotky|výsledky]

Michale můžeš stručně popsat Váš team a jak jste se dali dohromady?

Cca před 25 lety jsme jako parta kamarádů začali jezdit do hor. Původně pouze za polární kruh. Asi nejvíc ulítlá akce byla přechod Uralu za polárním kruhem na dřevěných lyžích a s vlastnoručně ušitým stanem. Pak jsme naštěstí s tímhle „punkem“ přestali, a začali normálně lézt po skalách, vysokých horách a chodit na skialpy. A nakonec jsme si založili vlastní oddíl Tigi-Shu.

Co znamená Tigi-Shu?

Tigi-Shu znamená v doslovném překladu „velký hřebík“. To v jazyce Eskymáků znamená Severní pól. Kdysi dávno jsme se tam chtěli vydat :-)

Měli jste nějakou speciální přípravu na dvěstěpadesátku?

V našem věku už ne. Možná v pátek míň piv než obvykle. Ale vážně. Původně jsme si sami organizovali něco jako závody, které měli jediný cíl, a to připravit se na velké hory. Tedy na nadměrnou zátěž. Nakonec z toho nyní zbyly pouze dvě pravidelné akce, a to triatlon Tigi-Shu man (původně ve verzi Iron man, ale teď už zkracujeme na půlku) a Duatlon smrti v Jizerkách. A k tomu pár organizovaných závodů na běžkách (K70, Jilemnická, Karlův běh) mebo na skialpech. A ego nás nutí se občas hýbat.

Jak jste závod prožívali?

Jak jsem psal, ego je strašná věc. Takže pochopitelně soutěžně. Když už jsme se vydali na závod, tak jsme ze sebe chtěli vydat maximum. A to i ti členové, kteří byli na běžeckých závodech poprvé.

Měli jste nějakou krizi?

Každý byl po svém úseku utahaný, ale krizi jsme neměli, rozhodně žádnou týmovou. Někteří prožívali krizi v neděli ráno po afterparty.

Jak jste vnímali Vaše soupeře?

S některými z nich se osobně známe, takže došlo i na popichování. Ale rivalita je kořením závodů. Jinak jsme soupeře vlastně vůbec nevnímali. Vůbec jsme netušili, na kterém pořadí se průběžně pohybujeme. Takže jsme si hlavně užívali parádní atmosféru celého závodu.

Jak se Vám závod líbil?

Moc. Asi se vám podařilo vytvořit něco jako Krkonošská 70 mezi běžkařskými laufy. Prostě, není to lehký štafetový závod.

Je ještě nějaká další otázka, kterou byste sami sobě chtěli položit?

Stálo to za to? Stálo!

 

Díky za rozhovor.