#21 Líšný - Frýdštejn

Královský úsek. Nejtěžší kopec na celé trase

9.600

m délka

395

m prevýšení

5/5

náročnost

40-40-20-0

pěšina-cesta-asfalt-silnice

Popis úseku #21 Líšný - Frýdštejn

Začínáš ideální rovinatou pěšinou podél Jizery , na [1,7] přeběhneš lávku na druhý břeh a musíš přes hlavní silnici -POZOR!! Jakmile přejdeš přes silnici, začínáš stoupat a makáš na vložený individuální závod SHOKZ! Nejprve mírně po asfaltu mezi baráky, u posledního stavení na Malé Skále , se cesta mění na štěrkovou. Cesta občas mění sklon, ale stále stoupá. Na [3,7] se cesta rozděluje, ty jdeš vpravo a stoupání přitvrzuje až na [4,6], kde odbočíš doleva po zelené turistické do vesnice Bobov. Proběhneš mezi pár domy, stále po zelené po loukách směrem k lesu . Pokud moc nepospícháš, tak se otoč, pohled na Suché Skály je zde unikátní. Přijdeš na silnici, přes ni a po zelené až k rozhledně Kopanina. Jsi na [6,7] a máš za sebou vložený individuální závod, nicméně ty musíš na předávku. Nejprve těžším terénem s volnými kameny po modré na silnici, za silnicí stále po modré střídavým terénem až na hrad Frýdštejn . U hradu naběhneš na asfalt, a střídavě po místních a státních silničkách to máš vesnicí kilometr na předávku.

co říkají závodníci

Závěrečná stoupací lahůdka na kterou se vyplatí pošetřit síly. Tahle etapa měla vše, rovinky, strmé stoupání i technický seběh...Užijte si to.
Marie
Zabiják. Fakt těžké stoupání, časem se stává ještě strmějši, dva malé kopečky při doběhu ve Frýdštejně Tě překvapí, sáhneš si do rezerv.
Petr
Těžká etapa. Rovina na rozběhnutí podél vody super, náběh do terénu zvolna a pak to začíná dost těžké stoupání na vůli ke Kopanině o to nádhernější sbíhání k Frýdštejnu. Pro mě top etapa.
Míša
Naprostá prasárna, už se těším, že zkusím příští rok vytáhnout lepší čas!

Foto z úseku

Zajímavosti v okolí, naše doporučení

Pantheon

Pantheon, též známý pod jménem Vranov, je, díky své délce téměř 400m a spletitému systému pískovcových chodeb a místností, největší skalní hrad v České republice.Tato středověká pevnost byla založena kolem roku 1425 H...

Kopanina

Vrch vysoký 657 m.n.m. nad jihozápadním krajem vesnice Kopanina. Roku 1894 zde byla zásluhou Klubu českých turistů postavena cihlová rozhledna o celkové výšce 18 m. Pěšky se můžete k rozhledně vydat po značených turis...

Frýdštejn

Zřícenina hradu s dominantní hradní věží, postavená na pískovcové skále v blízkosti obce Frýdštejn. Skvostný rozhled do okolí. První zmínka z roku 1385.

Venkovní šifrovací hra

Venkovní šifrovací hra KLETBA CÍSAŘOVY MEDAILE na Malé Skále může být zajímavou zábavou na neděli po závodě
/data/stage/gpx/000021.xml