#8 Branžež - Kněžmost

Nejrovinatější etapa

11.000

m délka

57

m prevýšení

1/5

náročnost

20-40-20-20

pěšina-cesta-asfalt-silnice

Popis úseku #8 Branžež - Kněžmost

Přestože tu nejsou kopce, bude tě to bavit! Začneš po asfaltce na Novou ves, po silničce do lesa, a na konci asfaltky [1,3] odbočíš ze zelené značky podél kempu po velké lesní cestě . Po ní jdeš až na [2,9], kde odbožíš za plotem doprava mezi chatky. Po menší pěšině přijdeme na velkou lesní cestu, která je zároveň zelenou turistickou. Dáš se doprava a až na [4,7] je opravdu rychlá šotolka. Tady pozor, odbočka doleva na nenápadnou pěšinu , která tě přivede na žlutou turistickou. Po žluté doleva a čeká tě nejhezčí část cesty. Koukej pod nohy, je tu spousta kořenů, ale koukej taky okolo sebe, stojí to za to ! Podél Kněžmostky se dostaneš k rybníkům . Podél rybníků jdeš pořád po žluté a po ní pokračuješ i od Skuhrovic [9,1] dál po silnici až do Kněžmostu. Pozor můžeš potkávat v protisměru běžce na úseku 9, tak se nenech zmást a sleduj značení!!

co říkají závodníci

Běžím poprvé ve svém životě v noci, popravdě, nevím co od toho očekávat. Obavy z bloudění jsou veliké, zastiňují všechny ostatní obavy. Je to moje první etapa a už si moc přeji běžet, cítím se jako pes ve spřežení, který se nemůže dočkat, až smečka vyběhne.
Lucka
Nádherná trasa lesem, kolem potůčku, rovinatá, rychlá, prostě nejlepší.
Jitka
Jediná rovinatá etapa celého víkendu. Velmi rychlá trať, kde se střídají zpevněné cesty s pískovými pasážemi, rychlé cesty s lesními a skalními traily. Trať, kde se můžou ukázat ti nejrychlejší z týmů a zazávodit si mezi sebou. Je to rychlé, ale zábavné.
Patrik
Můj první a jediný rovinatý úsek, takže jsem se moc nešetřila, ale zase je třeba nezapomenout, že budou ještě dva následovat. Vyplatí se dobrá čelovka.
Kačka
Foto z úseku

Zajímavosti v okolí, naše doporučení

Branžež

Komárovský rybník je oficiální název pro druhý největší rybník v Českém ráji a známou lokální rekreační oblast. Místní neřeknou nic jiného než Branžež. Písčité dno a dobrý přístup do vody jsou vhodné pro rodiny s dětm...

Drhleny

Několik z lese ukrytých rybníků, chatová osada a letní tábor. Rekreace jako za starých časů na romantickém a trochu zapomenutém místě.

Sokolka

Skalní masiv, který se vypíná v lese nad Komárovským rybníkem. Ze skalních plošin s členitými stěnami vysokými kolem 40 metrů je nádherný výhled na romantické okolí lemované rozsáhlými lesy.

HUDY Pardubice

Prodejna HUDY PARDUBICE nabízí širokou kolekci outdoorového zboží, specializuje se na skialpinistické vybavení včetně odborné instruktáže, servisu a plně vybavené půjčovny a poskytuje také revizi pracovního materiálu.
/data/stage/gpx/000008.xml