Články, zajímavosti, informace

Vylosování waiting listu 2024

Do slosování waiting listu se sešlo celkem 210 zápisů. Díky loterii Korunka jsme vylosovali posledních 10 startovních míst. Losovali jsme celkem pět krát, vždy čtyři čísla, tzn. dva teamy a dva náhradníci v každém kole losování.

Rozhovor po úspěšném absolvování 250 ULTRA

Poslední prázdninový víkend si celou dvěstěpadesátku střihli ultramaratónci Lenka s Ondou na jeden zátah. Statečně bojovali nejen s délkou, náročným profilem... více v článku.

250 ULTRA

Zkušení ultra běžci Lenka s Ondřejem se rozhodli zaběhnout celou dvěstěpadesátku na jeden zátah. Co je k tomu vede? Jak řeší únavu? A hlavně otázka pro vás: za kolik to uběhnout?

Běh napříč republikou

Na konec prázdnin se chystá nový běžecký projekt: Běh napříč republikou. Čechy budou současně protínat čtyři běžecké štafety, aby se se potkaly ve stejný čas v geografickém středu republiky.

Last minute info před startem

Přinášíme souhrn těch nejaktuálnějších informací. Startovka, změny na trati, podcast, výsledkový servis, fotogalerie, předpověď počasí i co bude vidět na noční obloze.

Změny na trati 2023

Průběžně aktualizujeme. Změny, aktuální informace z trati. Tato stránka má za úkol informovat o změnách na trase na poslední chvíli a doplňovat o nové informace.

Noční obloha na dvěstěpadesátce

Co si pro běžce 250tky připravila noční obloha? Pojďme se podívat, na co se můžeme těšit během nočních etap.

Značení, navigace a jak se neztratit

Kromě atraktivní trasy vedoucí Českým rájem, kterou jsme pro Vás připravili je důležité, abyste si závod náležitě užili a nikde nebloudili. K tomu přispěje kvalitní značení trasy, ale také Vaše příprava před závodem. Tady jsou naše doporučení.

Tréninkové tipy Ondry Fejfara

Jak se na dvěstěpadesátku správně připravit jsme se zeptali jednoho z nejpovolanějších, horského běžce a českého reprezentanta Ondry Fejfara. Štafetový závod se na první pohled zdá jako velká zábava. Je třeba si ale uvědomit, že to znamená odběhnout zhruba 30 kilometrů v relativně členitém terénu, a to už žádná sranda není.

Regenerace v průběhu závodu

Nikdo nechce, aby dostal křeč, nebo dokonce aby si natrhl nějaký sval a tím nejen pokazil svůj zážitek z běhu, ale i výsledný čas celého teamu.

Co dělat v neděli po závodě?

Pokud zůstaneš v neděli po závodě v Českém ráji, nabízí se celá řada možností, jak zajímavě strávit volný čas. Aktivní zábava, klasická návštěvní místa nebo jídlo a pití. Co preferuješ?

Organizace v teamu

Jak si dvěstěpadesátku pořádně užít a přitom na nic nezapomenout? Pokud neběháte štafetové závody každou chvíli, bude se Vám hodit následující článeček.

Jak MAPY.CZ pomáhají dvěstěpadesátce

Na závodě najdete MAPY.CZ u popisu trasy, exportu do hodinek, tištěného itineráře nebo mapy celého závodu. Pohled do zákulisí nabízí manažer týmu Mapy.cz Martin Jeřábek a manažer kartografické redakce Pavel Žemlík.

Pravidla

Jakými pravidly se řídí celý závod. Start, předávky, střídání v autech, běh v noci, starší než 18 roků, afterparty...